10 kroków do perfekcji

Zawód stylisty fryzur jest niewątpliwie jednym z najbardziej kreatywnych zawodów świata, w którym bez pasji żaden człowiek nie wytrzyma zbyt długo. Każdy z nas podąża swoją drogą, która bywa ciężka i wyboista, ale bez wątpienia jest to jedna z najpiękniejszych dróg na jaką mogliśmy wejść, ponieważ nie ma nic lepszego niż możliwość tworzenia. Proces twórczy może dotyczyć  wielu dziedzin w naszym życiu, jednak prawdziwą sztuką jest go doświadczać w swoich działaniach. Aby zostać artystą trzeba zdobyć odpowiednie narzędzia, bo przecież nie da się prowadzić samochodu, nawet własnego, kiedy nie zna się zasad ruchu drogowego.

Alan Dąbrowski, stylista fryzur i kosmetolog, od 2013 roku prowadzi Akademię Wizażu i Kosmetyki z filiami w Warszawie, Krakowie i Manchesterze. Współpracował z takimi gwiazdami jak Reni Jusis, Doda, Katarzyna Figura i Dominika Kojro. Autor pierwszego w Polsce podręcznika do strzyżenia ABC CUT.

Zapraszam Cię do poznania kodeksu, który pełni ważną rolę w moim życiu zawodowym.

1. Magia strzyżenia jest zaklęta w samym strzyżeniu, nie w jego technicznej interpretacji. Pamiętaj, że żaden człowiek się nie powtarza, nawet bliźniacy mają swoje indywidualne cechy. Tak samo jest ze strzyżeniem, nie da się powtórzyć w identyczny sposób samego strzyżenia. Poznając różne techniki oczywiste jest, że rozwijasz swoje umiejętności. Trzymając się jednak sztywnego szablonu – zatracasz swojego wewnętrznego artystę, a przecież o proces tutaj chodzi. Zwracaj uwagę na każdy włos, na to jak się układa, w którą stronę się wywija, w jakim kierunku zmierza. Wyciągaj wnioski i stosuj odpowiednie separacje.

2. Separacja była przez wiele lat bagatelizowana i sprowadzana do minimum. Pamiętam swoje pierwsze szkolenie fryzjerskie, gdzie jedyną separacją jaką poznałem była separacja horyzontalna, na bazie której uczono nas tworzyć wszystkie fryzury. Tymczasem prawda jest zupełnie inna, do każdego strzyżenia stosuje się inną separację. To dzięki separacjom włosy układają się na zewnątrz albo do środka i to właśnie dzięki nim możemy uzyskać perfekcyjnego boba. Zachęcam Cię do uporządkowania wiedzy na temat odpowiednich podziałów głowy, bo to one świadczą o perfekcyjnym cięciu. W moim podręczniku prezentuję technikę strzyżenia perspektywicznego, która oparta jest na separacji litery V.

3. Uważaj, aby nie przesuszyć włosów kiedy używasz suszarki. Po pierwsze, w ten sposób łatwo je niszczysz, a po drugie spowodujesz ich nadmierne elektryzowanie i puszenie się, co utrudni ostateczną stylizację.

4. Najlepszym sposobem na sprawdzenie prawidłowości cięcia włosów krótkich, kręconych lub falowanych, jest przeczesanie ich  od karku w stronę czoła, następnie w przeciwnym kierunku oraz z boku na bok, od jednego ucha do drugiego. Dobra fryzura powinna wracać do swojej formy.

5. Podczas konsultacji obserwuj. Postaraj się wyczuć ewentualne nierówności na głowie, przyjrzyj się jaki kształt mają uszy i czaszka, czy włosy są równie gęste w każdym miejscu. Uwzględniaj wszystkie te elementy podczas strzyżenia. 

6. Sekcja, którą strzyżesz powinna być na tyle cienka, aby można było bez problemu dostrzec pasmo pamięci, do którego docinasz włosy. Dzięki temu zawsze będziesz mieć kontrolę nad cięciem. 

7. Stopniowanie włosów. Jeśli chcesz mieć pewność, że zostało dopracowane, przeczesz włosy w kierunku przeciwnym do tego, w jakim były strzyżone i pozwól, aby swobodnie opadły. Od razu zauważysz ewentualne niedoskonałości.

8. Podczas strzyżenia, a także już na koniec pracy, stań w odległości paru kroków od klienta i obserwuj fryzurę. Dzięki temu łatwiej Ci będzie dostrzec brak harmonijnych przejść i dysproporcje fryzury. 

9. Lustro jest Twoim najlepszym przyjacielem. Stań za plecami klientki i obserwuj fryzurę w lustrze. Dzięki temu bob zawsze wyjdzie perfekcyjnie równy.  

10. Nie walcz z włosami, współpracuj z nimi! 


ABC CUT - Cutting Hair The Alan Dąbrowski Way
Pierwszy w Polsce praktyczny podręcznik do nauki strzyżenia. Stworzony z myślą zarówno o osobach początkujących jak i zaawansowanych, stanowi swoiste kompendium wiedzy na temat tworzenia kreatywnych strzyżeń.
Z książki dowiesz się jak dobierać separacje tak, aby włosy zawsze łatwo się układały.
Poznasz techniki personalizacji oraz ich doboru do faktury i struktury włosów.
Poznasz nowatorskie techniki strzyżenia oparte na strzyżeniu perspektywicznym.
Znajdziesz fotografie aż 10 fryzur z zastosowaniem technik strzyżenia perspektywicznego i szczegółowymi opisami krok po kroku. 
Przejdziesz indywidualny trening otwierający Twoją wyobraźnię.
Uporządkujesz wiedzę techniczną na temat cięcia.
Dowiesz się jak odpowiednio przeprowadzić konsultację.
Nareszcie porzucisz przeciętność i zaczniesz tworzyć ponadczasowe strzyżenia! 

Zamówienia
- www.alandabrowski.pl
- nr tel. 536-153-975
Koszt książki 98 zł (w tym 5% vat).
 

Kliknij na obrazek żeby powiększyć