MANUAL SHADING – brwi pudrowe, ombre oraz combo. Łatwo, miło i przyjemnie

Brwi pudrowe, ombre, combo

Tym razem pragnę zachęcić wszystkie kosmetyczki, które zajmują sie makijażem permanentnym oraz te, które planują zacząć swoja przygodę w świecie PMU do poszerzenia swojej wiedzy oraz umiejętności o technikę manualnej pigmentacji brwi – ombre, puder oraz combo.

Trwałość wspomnianego makijażu permanentnego jest bardzo podobna jak w przypadku technik maszynowych, natomiast zabiegi posiadają bardzo dużo dodatkowych atrybutów. Ze względów ekonomicznych procedury zabiegowe wypadają dużo korzystniej niż metody maszynowe. Do wykonania makijażu permanentnego nie jest wymagany zakup maszyny za kilka tysięcy złotych. Porównanie cen igieł oraz kartridży również przemawia na korzyść techniki manualnego cienia. Zabieg wykonywany jest za pomocą obsadki podobnej do tej używanej w microbladingu, a także specjalnych igieł. Dostępne są również jednorazowe peny wraz z wtopionymi igłami. Koszt pojedynczej igły do manualnego cieniowania to ok. 4zł.

Kolejnym atutem techniki manualnego cienia jest brak charakterystycznego dźwięku podczas pracy, który wydaje maszyna do makijażu permanentnego. Wykonując więc zabieg w sposób manualny nie stresujemy klientek dodatkowym, niepożądanym hałasem.
Manualny shading jest łatwy do opanowania przez osoby początkujące. Stosunkowo trudno jest uzyskać niepożądany efekt tzw. “ciężkiej reki”. Jest to wynikiem korzystania z wiązki igieł oraz z mniejszej ilości uderzeń na minutę. Bardzo łatwo można kontrolować stan zapigmentowania skóry.

Za pomocą manualnego shadingu jesteśmy w stanie uzyskać efekt brwi pudrowych, ombre oraz shadingu z delikatnie rozproszonymi granicami tatuażu. Możemy również połączyć efekt microbladingu oraz metody pudrowej. Taką technikę nazywamy wtedy combo-manualny shading oraz microblading. Tego typu brwi wyglądają dużo korzystniej niż sam microblading ponieważ zatuszowane są miejsca, gdzie włos się wyłuszczył. Dodatkowo wykorzystując w technice combo znajomość rożnych perspektyw, możemy brwi optycznie zwęzić lub pogrubić. Nie jest to możliwe pracując tylko techniką włosa.

Technika combo świetnie sie sprawdza w przypadku klientek, które posiadają mało naturalnych włosów w łuku brwiowym, a chciałyby uzyskać efekt naturalnej rekonstrukcji.

Zabieg manualnego cieniowania nie jest bolesny. Uszkodzenie tkanek jest niewielkie i powierzchowne, dlatego brwi szybko sie goją, a w skórze pozostaje duża ilość pigmentu.

Czas zabiegu w moim salonie Butterfly Effect Beauty Salon w Dublinie (https://bepermanentmakeup.ie/ ) to ok. 1h – manualny shading ; 1,5h - technika combo. Do wykonania pigmentacji polecam wiązkę 17#-21# igieł (http://shop.bepermanentmakeup.ie/ ). Mniejsze konfiguracje wydłużają czas trwania zabiegu oraz utrudniają równomierne rozłożenie pigmentu.

Technika manualnego shadingu to nowa era makijażu permanentnego brwi. Jeżeli chciałabyś pogłębić swoja wiedzę oraz umiejętności o manualne cieniowanie zapraszam serdecznie do kontaktu pod adresem mailowym: info@butterflyeffect.ie. Moja akademia BE Permanent MakeUp & Advanced Beauty Academy zaprasza na warsztaty z techniki manualnego shadingu zarówno na terenie Irlandii jak i Polski.

Do zobaczenia
Aleksandra Pawlak-Gudej

Kliknij na obrazek żeby powiększyć