Techniki manualne w makijażu permanentnym

Data: czw., 30/11/2017 - 16:09 / Tagi: MAKIJAŻ PERMANENTNY, MICROBLADING, MANUAL SHADING, COMBO
Makijaż Permanentny - Brwi

Każdy kto śledzi ostatnie artykuły na portalu Kosmetyka Profesjonalna, zapewne już mnie zna. Nazywam się Aleksandra Pawlak-Gudej. Jestem właścicielem “Butterfly Effect Beauty Salon” w Dublinie (https://bepermanentmakeup.ie/) oraz “BE Advanced Beauty Academy” (http://academy.bepermanentmakeup.ie//). Posiadam certyfikat ITEC trenera kosmetologii oraz wieloletnie doświadczenie nauczycielskie. Jestem autorem publikacji do Irlandzkiej prasy branżowej - “Salon Magazine” (https://www.salonmagazine.ie/). Specjalizuję się w makijażu permanentnym metodą microblading. Dzisiaj chciałabym przybliżyć techniki manualne makijażu permanentnego.

Techniki manualne to takie, które są wykonywane bez użycia elektrycznego urządzenia do makijażu permanentnego. Niektórzy eksperci nawet nie kwalifikują metody microblading do makijażu permanentnego lecz traktują jako osobną grupę zabiegową. Moim zdaniem wszystkie tatuaże kosmetyczne to makijaż permanentny. Podzieliłabym zabiegi na techniki manualne oraz na techniki maszynowe.

Do technik manualnych zaliczam: makijaż permanentny brwi metodą microblading, manual shading (manualne cieniowanie), a także combo, eyeliner oraz manualną pigmentację ust.

 • Metoda microblading
  Pozwala na uzyskanie bardzo naturalnego rysunku włosa, który jest grubszy u nasady, a zwęża sie ku końcowi. Włos może mieć rożne ułożenie, grubość oraz długość. Zabieg jest szybki oraz bardzo komfortowy dla klientki, a efekt utrzymuje się przez około 12-18 miesięcy. Jest to świetna technika dla klientek pragnących zagęścić oraz podkreślić naturalny łuk brwiowy. Do wykonania rysunku włosa wykorzystujemy igły akupunkturowe połączone w tzw. “blade”- ostrze. Igły te posiadają różne grubości oraz różną elastyczność. Mogą być ułożone ukośnie lub w literę “U”. Ilość Igieł budująca ostrze uzależniona jest od długości włosa, który chcemy wytatuować. Natomiast o szerokości włosa decyduje grubość użytej igły. Elastyczność igieł dobierana jest w zależności od kondycji skóry klienta. Decyzja o kształcie ostrza ( “U” lub ukośne) uzależniona jest od preferencji i techniki pracy terapeuty.
   
 • Metoda manualnego cienia
  Pozwala uzyskać efekt delikatnego cienia na brwi typu ombre. Jest idealna dla klientek lubiących brwi podkreślone makijażem. Imituje puder/cień na łuku brwiowym. Dolna linia brwi jest wypigmentowana bardziej intensywnie, natomiast na górnej linii brwi oraz na nasadzie uzyskujemy efekt rozproszenia. Do wykonania tego typu zabiegu używane są specjalne igły do cieniowania (shadingu). Występują one w różnych konfiguracjach. Ułożone są grupowo lub liniowo. Igły wbijane są pod katem prostym. Dzięki temu uraz skóry jest minimalny, co przyspiesza proces gojenia. Pigmentacja jest płytka lecz warstwowa. Efekt utrzymuje sie około 12 miesięcy.
   
 • Metoda mieszana (combo)
  Stanowi połączenie dwóch powyższych technik. Klientka ma wytatuowaną zarówno imitację włosa metodą microblading, jak i cień metodą manualnego cieniowania (manual shading). Jest to doskonała opcja dla Pań posiadających bardzo mało naturalnych włosów. Łuk brwiowy jest podkreślony, a dzięki imitacjom włosa wygląda trójwymiarowo. Przestrzenie pomiędzy wytatuowanymi włosami są przyciemnione. Daje to optyczny efekt wypełnienia brwi. Makijaż metodą mieszaną utrzymuje sie około 12-18 miesięcy.

  Techniki manualne wykorzystywane są również w pigmentacji kreski na powiece oraz ust. Cechują sie minimalnym uszkodzeniem naskórka oraz szybkim procesem gojenia. Nie wymagają zakupu drogiego sprzętu do mikropigmentacji, polecane jest natomiast stosowanie pigmentów do technik manualnych. Tego typu pigmenty są gęste, co ułatwia prace za pomocą pena. Zabiegi są bardzo komfortowe dla klienta, ponieważ nie odczuwa on drgań oraz nie słyszy dźwięku pracującego urządzenia do makijażu permanentnego. Polecam techniki manualne dla kosmetyczek, które zaczynają swoją przygodę z makijażem permanentnym.


Aleksandra Pawlak-Gudej

 

Kliknij na obrazek żeby powiększyć