Mistrzostwa Makijażu MAKE-UP SHOW, eliminacje do BEAUTY DUESSELDORF 2017.

FINAŁ POLSKI - KONKURS na Wizaż inspirowany „Ikonami stylu”

Data: wt., 12/07/2016 - 12:00 / Tagi: makijaż, BEAUTY DUESSELDORF
Ikony stylu

Podczas najbliższej edycji ESTHETIC SHOW jesień 2016, odbędzie się kolejna odsłona Mistrzostw Makijażu MAKE-UP SHOW, które są prestiżowymi eliminacjami do International Make-Up Championships, organizowanych podczas targów BEAUTY DUESSELDORF. Konkurs skierowany jest do ekspertów i profesjonalistów ze świata beauty, to przepustka do profesjonalnej wiedzy i międzynarodowej kariery. Jak wszyscy pamiętacie, nasza finalistka - Klaudia Kłos, wygrała ostatnią edycję Mistrzostw Świata w Dusseldorfie.

Wysoki standard wydarzenia, determinuje biorących w nim udział wizażystów, do zaprezentowania najwyższego poziomu umiejętności zawodowych i artystycznych. Mistrzostwa to szansa na prestiż, jak również możliwość otrzymania bardzo atrakcyjnych wyróżnień i nagród produktowych. Zyskaj renomę biorąc udział w najważniejszych w Polsce Mistrzostwach branży kosmetycznej.

Ikony stylu
Ikony Stylu, które do dzisiaj nas zachwycają.

Finalistka ubiegłorocznej edycji Mistrzostw Makijażu MAKE-UP SHOW, Klaudia Kłos, zdobyła tytuł Mistrzyni Świata podczas International Make-Up Championships organizowanych w ramach targów Beauty Düsseldorf. Wygrana w finale najbardziej prestiżowego konkursu wizażu w Polsce, okazała się być dla Klaudii przepustką do międzynarodowej kariery. Tematem makijażu, dzięki któremu zdobyła ten niezwykle liczący się w branży tytuł, był „A Walk on the Beach” (Spacer po plaży). Jury oceniało technikę wykonania, estetykę i kolorystykę zastosowaną przez finalistów, którzy na realizację zadania konkursowego mieli tylko 30 minut!

Marilyn Monroe - 1956 r.
Podpis Marilyn Monroe - 1956 r.

Tematem przewodnim kolejnej edycji konkursu będą - „Ikony stylu”. Wizaż inspirowany „Ikonami stylu” to możliwość szerokiej interpretacji tematu. Konkurs wymaga profesjonalnego podejścia, dobrego gustu, wysublimowanego poziomu estetyki lub nieposkromionej wyobraźni, a przede wszystkim doskonałego warsztatu wizażowego. Motyw zobowiązuje również do znajomości historii mody i kultury masowej. Każda epoka miała swoje ikony stylu. Co je wyróżniało, czym zasłużyły sobie na miano bogiń kobiecości? Czemu rynek mody i kobiety na całym świecie, podążały za lansowanymi przez nie trendami? Na ich legendę składał się cały wizerunek – strój, makijaż, fryzura, dodatki, gesty. Na pytanie o ikony mody lub stylu każdy odpowiada według preferencji, ale pojawiają się w odpowiedziach te same piękności świata sztuki i mody. Gwiazdy filmowe, piosenkarki, modelki, dziennikarki to tylko cześć z fascynujących nas kobiet. Piękne i kobiece Merlin Monroe, Brigitte Bardot, Sofia Loren, niezwykłe Coco Chanel, Frida Kalo, której poświęcona była poprzednia edycja konkursu. Niekwestionowanymi ikonami stylu były Grace Kelly i Jane Birkin. Od nazwisk tych aktorek pochodzą nazwy legendarnych torebek domu mody Hermes, czyli Kelly i Birkin. Jane Birkin spopularyzowała także modę na boho. Była swojego rodzaju rewolucjonistką, gdy jako pierwsza pojawiła się w stroju topless na plaży. Z kolei, Grace Kelly w fenomenalny sposób łączyła trendy Hollywood z dworską etykietą Monako. Jedną z ikon XX wieku jest z pewnością Jackie Kennedy Onassis, która stworzyła współczesne wydanie elegancji. To właśnie żona prezydenta USA wylansowała kostiumy Chanel, małe toczki oraz perły. Niezaprzeczalną ikoną mody poprzedniego wieku jest Audrey Hepburn. Minimalistyczny look, dziewczęcy wdzięk, wpłynęły na wizerunek kobiety współczesnych czasów. W latach 60-tych styl na chłopczycę zapoczątkowała legendarna modelka Twiggy, kolejna ikona mody. Również Księżna Diana, czy wszystkie współczesne ikony takie jak: Beyonce, Kate Moss, Victoria Beckham, czy Lady Gaga to styl i wizaż, który wielokrotnie odtwarzany jest przez makijażystów, wizażystów, fryzjerów i stylistów na całym świecie.

Josephine Baker -1926 r
Josephine Baker -1926 r

Zadanie konkursowe, podczas mistrzostw makijażu, będzie polegało na stworzeniu artystycznej interpretacji wybranego wizerunku ”ikony stylu”. Inspiracją może być dowolna postać świata mody i sztuki. Ważne będzie podkreślenia oryginalnego wizażu, jego charakterystycznego stylu oraz wszystkich elementów. Istotne będą wszystkie detale wiażowe: brwi, usta, dodatki, włosy, całości dopełni strój modelki. Ideą konkursu nie jest wiernie odwzorowanie oryginalnego wizerunku wybranej postaci tylko zrozumienie jej wyjątkowości, ducha czasów, oryginalności i wyjątkowości prezentowanego stylu ulubionej „ikony mody”. Zaproponowane stylizacje powinny być efektem kreatywnego podejścia do tematu oraz zaawansowanego warsztatu wizażowego. Ważna będzie umiejętność osadzenia tematu przewodniego w realiach nowoczesnego wizażu, z wykorzystaniem najnowszych trendów w makijażu i stylizacji. Jako źródło inspiracji można wykorzystać fotografie, film, dowolny atrybut, który zainspiruje do wykonania wyjątkowego wizażu jako pracy konkursowej.

Współczesne Ikony Stylu, które inspirują kobiety na całym świecie.
Współczesne Ikony Stylu, które inspirują kobiety na całym świecie.

Jury analizując prace konkursowe weźmie pod uwagę:

  • kreatywne podejście – umiejętność wykorzystania źródła inspiracji w sposób nowatorski, tak by praca nie miała charakteru odtwórczego,
  • oddanie klimatu charakteryzującego wybraną „ikonę stylu”,
  • zaawansowany warsztat – precyzję wykonania makijażu, biegłość w posługiwaniu się technikami wizażowymi,
  • umiejętność tworzenia nowoczesnych i niebanalnych połączeń kolorystycznych,
  • spójność stylizacji – umiejętność zadbania o odpowiednią oprawę makijażu pasującą do stylizacji włosów i ubioru wraz z akcesoriami.

JURY składać się będzie z wybitnych osobowości ze świata beauty.

Więcej szczegółów dotyczących konkursu znajdą Państwo na bieżąco na stronie estheticshow.pl oraz fanpage ESTHETIC SHOW na FB.

Już wkrótce ruszy rejestracja!
http://estheticshow.pl

Artykuł sponsorowany