Ratunek dla zmęczonej cery przed wielkim wyjściem – zabiegi bankietowe

Joanna Klonowska Wydział Nauk o Zdrowiu Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie

Data: ndz., 30/10/2016 - 19:00 / Tagi: zabiegi bankietowe, upiększanie, maseczki, MASAŻ, Kwas hialuronowy
Twarz kobiety podczas zabiegu upiększającego wśrod płatków róży
Nasza skóra codziennie wystawiana jest na działanie wielu czynników, które mogą wpływać na nią negatywnie. Zewnętrznym tego przejawem jest na przykład wystąpienie nadwrażliwości, objawiającej się łuszczeniem naskórka, suchością, zaczerwienieniem a nawet obrzękiem. Szczególnie antyzdrowotny styl życia i długotrwały stres sprzyjają powstawaniu niedoskonałości na skórze i sprawiają, że cera wykazuje oznaki zmęczenia, ma szarawy koloryt, uwidaczniają się zmarszczki. Nic więc dziwnego, że przed ważnym wydarzeniem kobiety chcą szybko poprawić swój wygląd i często szukają pomocy w gabinecie kosmetycznym.
 
Własny ślub, wieczorna gala czy ważne spotkanie biznesowe to okazje, kiedy panie chcą wyglądać olśniewająco. Zwykle o dobrą formę skóry dbają ze znacznym wyprzedzeniem, jednak czasem zdarza się, że na jej pielęgnację i rewitalizację zabrakło czasu, a do ślubu czy przyjęcia został dosłownie jeden dzień. Nie należy wtedy decydować się na zbyt inwazyjne zabiegi. Bezpośrednio po ich wykonaniu skóra może być przez pewien czas bardzo napięta i zaczerwieniona. Zwykle na regenerację potrzebuje od kilku do kilkunastu dni. Tego typu kurację należy planować z większym wyprzedzeniem. W takiej sytuacji można natomiast pomyśleć o zabiegu bankietowym.
 
Zabiegi bankietowe to zabiegi, które poleca się tuż przed ważnymi uroczystościami i imprezami, stąd nazwano je właśnie bankietowymi. Wykonywane są na twarzy, szyi i dekolcie, a to co wyróżnia takie zabiegi na tle innych kuracji, to szybkość działania. W zabiegach tych użyte są związki biologicznie aktywne zaawansowane technologicznie i połączone tak, aby skóra zareagowała natychmiast. Efekt widoczny jest zaraz po wyjściu z gabinetu i utrzymuje się co najmniej dobę. Upiększające zabiegi bankietowe mają za zadanie natychmiastową rewitalizację cery, poprzez jej intensywne nawilżenie i odżywienie, poprawiają koloryt skóry, usuwają objawy zmęczenia i codziennego stresu, dzięki nim skóra wygląda świeżo, a makijaż wieczorowy dłużej się utrzymuje. Są to zabiegi nieinwazyjne i przyjazne dla skóry, które szybko poprawiają kondycję skóry – rozświetlają, wygładzają, redukują zaczerwienienia, delikatnie ją napinają, ale także obkurczają pory.
 
Zabiegi bankietowe coraz częściej znajdują się w ofercie centrów dermatologii estetycznej oraz gabinetów kosmetycznych. Praktycznie każda marka ma do zaoferowania zabiegi „last minute”. Na czym polegają? Rozpoczynają się od demakijażu i tonizacji oraz bardzo łagodnego peelingu – zwykle są tą peelingi drobnoziarniste lub enzymatyczne, które delikatnie oczyszczają, usuwają zrogowaciały naskórek, wygładzają go i przygotowują do aplikacji kolejnych preparatów, nie powodując przy tym niepotrzebnego podrażnienia, choć wiele marek kosmetycznych zaleca zupełnie zrezygnować z peelingu. Kolejnym etapem jest specjalistyczny masaż twarzy. Wskazane są masaże drenujące naczynia limfatyczne. Masaż musi być jednak prowadzony z odpowiednią siłą nacisku - tak, by zapewnić odpływ chłonki, a jednocześnie by dodatkowo nie podrażniać mechanicznie naczyń. Najodpowiedniejsze są kombinacje głaskań i lekkie uciski, stanowczo odradza się wykonywania silnych, rozgrzewających technik masażu, rozcierań spiralnych oraz ugniatań i rolowania. Kolejnym a jednocześnie najważniejszym etapem jest aplikacja preparatu o dużym stężeniu składników aktywnych czyli serum, które wygładza, nawilża, zmniejsza widoczność zmarszczek, ujednolica koloryt, zapewnia młodzieńczy wygląd. Doskonałym pomysłem jest zastosowanie koktajlu witaminowego. Dopełnieniem jest maska o działaniu nawilżająco-odżywczym, łagodzącym i obkurczającym naczynia krwionośne. Szczególnie dobrze sprawdzają się upiększające maski porcelanowe – zawierają kaolin, tlenek cynku, ditlenek tytanu, pozostawiając na skórze film, nadający jej porcelanowy wygląd a także liofilizowane płaty kolagenowe czy chłodzące alginaty. Zabieg zwykle kończy nałożenie specjalistycznego kremu o właściwościach ujędrniających. Dzięki takiej kompleksowej terapii twarz jest przygotowana do nałożenia wieczorowego makijażu.
 
Najczęściej stosowanymi składnikami w liniach do zabiegów bankietowych są:

• Kwas hialuronowy – ma działanie nawilżające związane z bardzo silnymi właściwościami higroskopijnymi, w naturalny sposób osłania skórę, tworząc film na jej powierzchni. Ma doskonałe właściwości łagodzące, skutecznie nawilża przesuszoną skórę ze skłonnościami do pierzchnięcia, nadmiernie wysuszoną, Wygładza, poprawia elastyczność, ujędrnia.
• Kolagen – ma działanie nawilżające poprzez udział w tworzeniu warstwy okluzyjnej, a w konsekwencji - do zatrzymywania wody w skórze.
• Witamina C - znana jest ze swojego działania antyoksydacyjnego oraz rozjaśniającego.
• Witamina PP - wpływa na normalizację ukrwienia skóry.
• Witamina K – ma działanie przeciwobrzękowe i uszczelniające naczynia.
• Witamina A i E – wpływają na procesy regeneracyjne skóry, działają przeciw wolnorodnikowo.
• Koloidalne złoto lub sproszkowany diament lub perła – dają rozświetlający efekt wizualny.
 
Wiele skutecznych zabiegów wymaga czasu, żeby doszło do całkowitej regeneracji skóry. Mikrodermabrazja czy peelingi chemiczne mogą sprawić, że skóra będzie zaczerwieniona i lekko obrzmiała. Z całą pewnością nie można w ten sposób ryzykować przed ślubem. Natomiast każdy salon powinien na takie okazje posiadać w swojej ofercie zabiegi bankietowe, które pomogą walczyć ze zmęczeniem skóry, a dodatkowo są formą relaksu.
 
Bankietowe zabiegi kosmetyczne z ekspresowym efektem napiętej i zrelaksowanej cery muszą być bezpieczne. Będą spełniały swoje zadanie pod warunkiem, że nie dadzą żadnych efektów  ubocznych. Przy wyborze kosmetyków do tego typu zabiegów trzeba być bardzo ostrożnym. Nie należy stosować kosmetyków powodujących przekrwienie. Nie wolno stosować preparatów na podłożu alkoholowym. Trzeba rozważyć stosowanie aparatury wspomagającej transport transepidermalny składników aktywnych, ponieważ zastosowanie ultradźwięków, prądu czy fal radiowych zawsze wiąże się z wytworzeniem w tkankach niewielkiej ilości ciepła, które powoduje rozszerzenia naczyń krwionośnych i powstanie rumienia. Nie należy skóry twarzy nagrzewać oraz stosować masek, pod którymi dochodzi do wytworzenia ciepła i wilgotnego środowiska, sprzyjającego poszerzaniu naczyń. Lepiej wybierać te składniki kosmetyków, których stosowanie nie podrażnia skóry. Dzięki przestrzeganiu tych zasad, żaden z elementów takich zabiegów nie jest inwazyjny, po ich przeprowadzeniu nie powstają większe zaczerwienienia czy obrzęki, dlatego można je wykonywać nawet w ostatniej chwili, tuż przed ważnym wydarzeniem.
 
Zabiegi bankietowe szybko poprawiają wygląd i stan skóry, jednak warto pamiętać, że żaden nawet najbardziej ekskluzywny zabieg wykonany jednorazowo nie zastąpi odpowiednio dobranej, regularnej pielęgnacji. Wizyty w gabinecie kosmetologicznym należy więc wpisać na stałe w kalendarz, a do codziennych czynności higienicznych warto włączyć odpowiednią pielęgnację  cery.
 
Artykuł dzięki uprzejmości BEAUTY INSPIRATION.
 
 

Artykuł sponsorowany