Cryofacial & Cryoshaping

Czy znacie Państwo te pojęcia?

Data: pt., 03/02/2017 - 12:18 / Tagi: TAGI: CRYOFACIAL, CRYOSHAPING, ZABIEGI KOSMETYCZNE, METRUM CRYOFLEX, urządzenia
Cryofacial - nagłówek

Cryofacial jest zabiegiem kosmetycznym opracowanym przez amerykańskiego lekarza Jonasa Kuehne. Polega na nadmuchiwaniu parami ciekłego azotu o temperaturze około -130’C skóry twarzy, szyi i dekoltu w celu pobudzenia mikrokrążenia oraz zastymulowania produkcji kolagenu.

W wyniku tego zabiegu skóra staje się lepiej ukrwiona, ma wyrównany koloryt, wyraźnie poprawia się jej napięcie, rozjaśniają przebarwienia, wygładzają zmarszczki. Po zabiegu należy nałożyć na twarz i szyję preparat relaksujący skórę.
Polecamy specjalne serum kojąco - odżywcze na bazie oliwy ozonowanej z serii Beauty O’zone (sklep.metrum.com.pl)

Cryoshaping to kompleksowy zabieg, który w 3 krokach prowadzi do pięknego i zdrowego ciała (kriostymulacja + body wraping + drenaż limfatyczny) Połączenie 3 sprawdzonych zabiegów fizykoterapeutycznych i kosmetycznych jest skuteczne w walce z cellulitem i lokalnymi otłuszczeniami. Zaletami zabiegu są: poprawa jędrności skóry, zmniejszenie obwodów, detoksykacja organizmu.
 

Krok 1 - Kriostymulacja skóry brzucha, pośladków i ud (intensywne zwiększenie metabolizmu)
W odróżnieniu od wszystkich innych metod stosowania zimna w kosmetyce, polega na podaniu ekstremalnie zimnego (nawet -160’C) intensywnego strumienia par ciekłego azotu na wybrane partie ciała w krótkim czasie.

Medycznie udowodniono, że zabieg ten powoduje: czterokrotne zwiększenie mikrocyrkulacji krwi i limfy, dotlenienie i odżywienie skóry i tkanki podskórnej, detoksykację, długotrwałe zwiększenie metabolizmu tkanki (nawet do 4 godzin), ujędrnienie skóry poprzez wzmocnienie włókien kolagenowych i produkcję elastyny, zwiększenie napięcia mięśniowego, redukcję podskórnej tkanki tłuszczowej.

Zabieg wykonuje się aparatem Cryo-T Elephant (Metrum Cryoflex) w którym jako źródło zimna wykorzystywany jest ogólnie dostępny ciekły azot, którego pary gwarantują efekt kriostymulacji. Aparat wyposażony jest w działający na podczerwień miernik temperatury skóry pozwalający na efektywny i bezpieczny zabieg. Inne dostępne na rynku aparaty działają na zasadzie mało intensywnego ale długotrwałego schładzania skóry co powoduje wyciszenie przemian metabolicznych w tkance podskórnej i jest przeciwieństwem kriostymulacji.


Krok 2 - Body Wraping z kosmetykiem ozonowym (przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej)
Poddana kriostymulacji skóra z łatwością wchłania nałożone na nią preparaty kosmetyczne a dzięki ograniczeniu dostępu powietrza folią wszystkie składniki jeszcze efektywniej wnikają w skórę. Zabieg przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, wygładza i nawilża skórę a także wzmacnia efekty kriostymulacji. Polecamy do tego zabiegu balsam antycellulitowy z ozonowaną oliwą.

Dzięki innowacyjnej metodzie ozonowania oliwy firma Metrum Cryoflex opracowała nowoczesne kosmetyki serii Beauty O’zone w tym wspomniany wcześniej balsam. Proces ozonowania oliwy wiąże trwale ozon z oliwą w postaci ozonków, naturalnych substancji, które mają właściwości przenikania do głębszych partii skóry i pozytywnie oddziałują na jej komórki. Działanie ozonków umożliwia i intensyfikuje poszczególne reakcje chemiczne z udziałem najważniejszego dla regeneracji i obrony komórek pierwiastka – tlenu. Dzięki właściwościom utleniającym ozonki dają potężny zastrzyk energii komórkom skóry. Efekt działania balsamu został wzmocniony wyciągiem z guarany i aloesu oraz ekstraktem z kapsaicyny.

 
Krok 3 - Drenaż limfatyczny metodą E. Voddera (intensywna detoksykacja)

Drenaż limfatyczny to doskonały zabieg przyspieszający usuwanie toksyn z organizmu. Polega na stymulacji przepływu limfy i krwi, co poprawia odżywianie i dotlenianie komórek ciała. Drenaż limfatyczny metodą E. Voddera ułatwia transport substancji odżywczych i komórek odpornościowych (leukocytów) do tkanek. Taka forma masażu wspomaga działanie układu chłonnego. Jego główne zadanie to przesuniecie płynu tkankowego w kierunku węzłów chłonnych a w efekcie niemal natychmiastowa likwidacja zastojów oraz obrzęków. Ponadto drenaż limfatyczny wspomaga detoksykację organizmu oraz znacząco przyspiesza procesy odchudzania.

Prawidłowy drenaż limfatyczny w oparciu o metodę duńskiego fizjoterapeuty E.Voddera polega na zgodnym z fizjologicznym krążeniem limfy i krwi uciskaniu odpowiednich partii ciała: kończyn, pośladków, brzucha.
Aparat BOA (Metrum Cryoflex) wraz z 24 komorowym mankietem na nogi jest jedynym na świecie medycznym urządzeniem wykonującym tego rodzaju zabieg. Inne, dostępne na rynku aparaty służą jedynie do wykonania masażu pneumatycznego nie zapewniając prawidłowego drenażu limfatycznego. Aparat może być stosowany również w połączeniu z innymi terapiami służącymi procesowi odchudzania np. diety oczyszczające, lipoliza, kawitacja ultradźwiękowa. Zastosowanie BOA przyspiesza i wzmacnia ich skuteczność.
 

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z całą ofertą sprzętową i kosmetyczną firmy Metrum Cryoflex, która w tym roku obchodzi swoje 25- lecie.

Kliknij na obrazek żeby powiększyć
Boa - Cryofacial
Boa 2 - Cryofacial
Urządzenie Cryofacial
Kosmetyki Cryofacial

Artykuł sponsorowany