Modelowanie sylwetki w salonie beauty. Jak komponować pakiety zabiegów wyszczuplających, aby uzyskać jak najlepszy efekt?

Data: wt., 13/02/2018 - 12:31 /

Wyszczuplenie, odchudzanie sylwetki wymaga zastosowania wielu czynników, na które składają się nie tylko zabiegi modelujące sylwetkę, ale również styl życia, gdzie dość istotną kwestią jest dieta i ruch. Podstawą w programach wyszczuplających jest dobrze opracowany plan w porozumieniu z klientem, w którym ustalimy jakie efekty chcemy osiągnąć i ile czasu na to może poświęci klient. Warto do współpracy zaprosić takich specjalistów jak: dietetyk, trener personalny. Dość często bywa tak, że osoby borykające się z nadwagą pragną konkretnych i bardzo  szybkich efektów. Mylą pojęcia myśląc, że modelowanie sylwetki to odchudzanie. My wiemy, że tak nie jest,  musimy więc uświadomić naszego klienta, że zastosowanie tylko samych zabiegów modelujących, owszem pomoże pozbyć się miejscowego tłuszczu, ale nie wpłynie na znaczną utratę kilogramów. Rezultaty jakich można się spodziewać po zastosowaniu samych zabiegów modelujących to mniej centymetrów w obwodach, redukcja lokalnej tkanki tłuszczowej oraz jędrniejsza i gładka skóra. Ważne jest realistyczne podejście, a dobrana metoda powinna być adekwatna nie tylko do oczekiwań, ale i predyspozycji, kluczowa będzie tutaj rzetelna konsultacja. 

Klienci bardzo chętnie decydują się na zabiegi z udziałem  aparatury, ponieważ  dają szybsze efekty niż zastosowanie samych zabiegów manualnych. 

Zastosowanie najnowocześniejszej technologii pozwala na usunięcie nadmiaru tłuszczu nawet z najbardziej opornych i newralgicznych partii ciała. 

Stosowane są różne metody i technologie,  które  ukierunkowane są na to samo, czyli zniszczenie i usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Podczas trwania terapii musimy uświadomić naszego klienta, że uwolniony tłuszcz może się odłożyć ponownie w innych częściach ciała, jeżeli nie utrzyma on ujemnego bilansu energetycznego. Jednym słowem klient musi chociaż w nieznacznym  stopniu zmobilizować się do wysiłku fizycznego i przestrzegania zbilansowanej diety, bo tylko wówczas uwolniony tłuszcz zostanie wykorzystany i spalony. W całej terapii ma to bardzo duże znaczenie, a niestety dość często przekazujemy tą informację klientom szybko lub na ogół jest pomijana. Edukacja naszych klientów jest tak samo  istotna, jak zabiegi które wykonujemy.

Na rynku kosmetycznym dostępnych jest wiele urządzeń do modelowania sylwetki i każde z nich jest rekomendowane jako skuteczne, nie sposób ich wszystkich tutaj wymienić. Firmy dość często podają nam gotowe kompleksowe rozwiązania do wprowadzenia do oferty gabinetowej, poprzez połączenie w jednym aparacie kilku technologii np.: ultradźwięków z falą radiową lub z masażem próżniowym.  Klienci którzy trafiają do gabinetów w poszukiwaniu zabiegów wyszczuplających mają też inne problemy takie jak cellulit bądź brak jędrności skóry. Wówczas metodę zabiegową powinno się dobrać w zależności od tego, co jest największym mankamentem dla naszego klienta. 

Zabiegi z udziałem najnowszej technologii idealnie sprawdzają się na partie ciała, takie jak boczki, oponka na brzuchu, drugi podbródek czy bryczesy, gdzie otłuszczenie bywa miejscowe, ale ciężkie do zniwelowania nawet za pomocą ćwiczeń fizycznych i diety. Z punktu widzenia klienta są to miejsca, które bardzo zaburzają ich obraz sylwetki. 

Połączeń zabiegów w terapii wyszczuplającej może być wiele, podam kilka przykładów rozwiązań problemów, z którymi klienci przychodzą najczęściej do naszych gabinetów.   
Przy braku jędrności skóry z cellulitem i miejscowym otłuszczeniem, dobrym rozwiązaniem będzie połączenie zabiegów np.: masażu próżniowego, podciśnieniowego z technologią RF.  Masaż próżniowy pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu. W wyniku przyspieszenia przemiany materii następuje redukcja tkanki tłuszczowej. Natomiast radiofrekwencja mocno rozgrzewa i napina skórę. Poza tym podgrzewanie tkanki poprawia w niej  metabolizm i w ten sposób wspomaga pozbywanie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Alternatywą dla radiofrekfencji może być zimny laser, który oddziałuje bardzo korzystnie na komórki tłuszczowe wspomagając procesy uwalniania z nich zgromadzonych tłuszczy.

Na rynku jest duży wybór urządzeń z zastosowaniem technologii masażu próżniowego, ciśnieniowego, jeśli jednak nie macie tego w gabinecie to alternatywą może być dobry masaż manualny wspomagany bańką chińską. 

Jeśli głównym problemem jest tkanka tłuszczowa w okolicach brzucha, boczków można klientowi zaproponować lipolizę kawitacyjną lub zimny laser w połączeniu z drenażem limfatycznym. Do tego zestawu zabiegowego koniecznie należy dołączyć ćwiczenia fizyczne. 

W przypadku kiedy na celowniku jest wyłącznie cellulit, można zastosować karboksyterapię, czyli wstrzykiwanie do skóry dwutlenku węgla. Idealna seria zabiegowa w tym przypadku to połączenie karboksyterapii  z masażem próżniowym.  Rewelacyjne efekty w walce z cellulitem osiągniecie stosując serię zabiegów przy zastosowaniu fali uderzeniowej połączonej z drenażami limfatycznymi. Bardzo istotne jest uświadomienie klienta, że wymienione powyżej metody wymagają serii zabiegów w zależności od stopnia zaawansowania problemu i efektu jaki chcemy osiągnąć. 

Usuwanie tkanki tłuszczowej za pomocą różnych innowacyjnych zabiegów to skuteczne uzupełnienie tradycyjnych form odchudzania oraz modelowania ciała. Najstarszym i najbardziej znanym  zabiegiem pomagającym zwalczać cellulit i tkankę tłuszczową jest masaż przy zastosowaniu bańki chińskiej. W skórze i tkance podskórnej poddanej temu masażowi zwiększa się ukrwienie, poprawia przepływ chłonki i metabolizm. Wszyscy masażyści wiedzą, że bańka chińska ma nieocenioną moc w kuracji antycellulitowej. Jest to dobra alternatywa dla tych, co cenią sobie zabiegi manualne lub ze względów zdrowotnych nie mogą korzystać z zabiegów przy użyciu maszyn. W programach mających na celu wyszczuplenie sylwetki nie powinno zabraknąć drenażu limfatycznego, dotyczy to programów z użyciem urządzeń jak i również manualnych. Usprawnia on bowiem metabolizm komórkowy, zmniejsza obrzęki i usuwa uboczne produkty przemiany materii.  

Przy układaniu programów zabiegowych mających na celu wyszczuplenie sylwetki istotne jest kompleksowe podejście, które zakłada, że w trakcie terapii możliwe jest zarówno łączenie technik, jak też ich zmiana na inne. Dobrana metoda powinna być adekwatna nie tylko do oczekiwań, ale i predyspozycji klienta, który nie zawsze będzie się stosował do naszych zaleceń.

Beata Adamczyk
Doradca rynku spa&beauty

Kliknij na obrazek żeby powiększyć
Beata Adamczyk