CLARENA NATURALIS – PRAWDZIWIE NATURALNE KOSMETYKI

CLARENA Sp. z o.o. Sp. k.

Data: pt., 09/09/2016 - 12:09 / Tagi: clarena, kosmetyki naturalne

Rośliny są wspaniałymi surowcami kosmetycznymi. Fakt, że wiele gatunków ma dobroczynny wpływ na zdrowie, w tym także na stan skóry, wiadomo już od czasów starożytnych. Wówczas, z dostępnych roślin, sporządzano lekarstwa, a w celach pielęgnacyjnych przygotowywano mazidła, kremy, a także pachnidła i kosmetyki do makijażu. Wiele z używanych wtedy surowców jest ceniona i wykorzystywana do dziś.

Ponadto odkrywane są cały czas nowe możliwości. Surowce roślinne są bezpieczne i nietoksyczne. Dostarczają nie tylko konkretnych związków chemicznych, w ich składzie znajduje się cała paleta pożądanych substancji aktywnych, które dodatkowo współwystępując, potęgują swoje działanie.

Coraz częściej wśród kosmetyków możemy odnaleźć takie, które w swoim opisie mają informację, że są naturalne. Ze względu na brak jednej, oficjalnej definicji, pod pojęciem kosmetyku naturalnego możemy odnaleźć zróżnicowane produkty – od takich, w których część składu stanowią ekstrakty roślinne, po takie, w których wszystkie składniki mają rzeczywiście pochodzenie naturalne. Do tej drugiej grupy należą kremy Clarena Naturalis. Są one prawdziwie naturalne. Co to oznacza? Że nie tylko nie zawierają parabenów, silikonów, sztucznych barwników i aromatów, ale też chemicznych konserwantów. Ponadto, a może przede wszystkim, ich skład jest w całości oparty na naturalnych, roślinnych surowcach. Bazą tych kremów są naturalne, roślinne oleje, takie jak oliwa z oliwek, olej słonecznikowy, masło Shea. Niezbędne w każdym kremie związki, wspomagające tworzenie emulsji, i substancje stabilizujące, także są związkami pozyskiwanymi z roślin – kokosa, oliwek czy kukurydzy. Wśród składników aktywnych znajdują się oleje i ekstrakty roślinne. Zapach kremom nadają naturalne olejki eteryczne.  

Ważną cechą kosmetyków naturalnych jest też to, że w swoim składzie mają wyłącznie to, co jest absolutnie niezbędne do ich stworzenia. Nie zawierają żadnych dodatków, które mogłyby podrażniać skórę. Składniki roślinne są bardzo dobrze przyswajalne, co przekłada się na skuteczność kosmetyku. Takie kremy pozwalają skórze oddychać i czuć się lekko, blisko natury. Clarena Naturalis powstała w odpowiedzi na potrzebę powrotu do naturalności i chęć czerpania pełnymi garściami z dobrodziejstw świata roślin, jednocześnie wykorzystując wiedzę i wieloletnie doświadczenie zdobyte podczas tworzenia tradycyjnych kosmetyków profesjonalnych.

Siberian Berry Cream
Siberian Berry Cream

Obecnie w ofercie Clareny Naturalis znajdują się dwa kremy – z olejem rokitnikowym - do cery wrażliwej i olejem Neem - do cery tłustej i trądzikowej, ale wkrótce pojawią się kolejne, aby zaspokoić potrzeby każdej skóry. Są one całkowicie wegańskie. Rośliny są tak bogatym źródłem cennych dla skóry substancji aktywnych, że całkowicie wystarczają do stworzenia szerokiej gamy produktów pielęgnacyjnych i opracowania kompletnej formuły kosmetycznej.

Himalayan Neem Cream
Himalayan Neem Cream

Kremy naturalne Clarena Naturalis charakteryzują się tym, że są 40-dniowe i powinny być przechowywane w lodówce. Ponieważ czas na ich zużycie nie jest długi, robione są na zamówienie. Przygotowywane są ręcznie, z najwyższą dbałością o szczegóły. Kremy są produkowane raz w tygodniu i jeszcze tego samego dnia wysyłane do klientów. Nad tworzeniem kremów czuwa szczegółowa kontrola. Dzięki temu klient ma pewność, że jego krem jest doskonałej jakości.

Kosmetyki Clarena Naturalis są produkowane i wysyłane wyłącznie na zamówienie Klienta
Kosmetyki Clarena Naturalis są produkowane i wysyłane wyłącznie na zamówienie Klienta

Kremy naturalne Clarena Naturalis można zamówić poprzez stronę internetową clarenanaturalis.pl, kontakt z Działem Sprzedaży i Obsługi Klienta Clarena lub doradcą handlowym.

Po wejściu na stronę internetową i kliknięciu Kup Teraz, zostaniemy przekierowani do sklepu, w którym nie tylko zamówimy wybrany kosmetyk, ale także dowiemy się, ile czasu pozostało do dnia komponowania kremu.

Strona Clarena Naturalis to także źródło cennych informacji o roślinach, wchodzących w skład kremów, zdrowej diecie i naturalnym stylu życia. Każdy miłośnik naturalności znajdzie tam coś dla siebie.

Clarena Naturalis – odkryj PIERWOTNE PIĘKNO!
Clarena Naturalis – odkryj PIERWOTNE PIĘKNO!

Artykuł sponsorowany