Usługa rezerwacji wizyty bezpośrednio z firmowej strony internetowej.

Data: czw., 16/02/2017 - 16:43 / Tagi: FACHOWCY.PL, PIOTR SURMACKI, REZERWACJA WIZYT
Fachowcy - Nagłówek

W listopadzie 2016 roku uruchomiliśmy nową praktyczną usługę dla naszych Klientów: możliwość rezerwacji wizyty bezpośrednio z firmowej strony internetowej. Opcja ta jest dostępna dla wszystkich naszych Klientów posiadających wykupiony pakiet Złoty bądź Platynowy. Uruchamianie nowych funkcjonalności w ramach Pakietów jest częścią naszej strategii, która zakłada, że nasi Klienci nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów związanych z obecnością ich firmy w Internecie, poza ceną abonamentu za posiadany przez nich Pakiet.

Nasza nowa funkcjonalność pozwala na zaawansowane zarządzanie dostępnością i rezerwacją dowolnych zasobów. Można użyć jej do prostego umówienia wizyty u kosmetyczki, fryzjera, rezerwacji stolika w restauracji, pokoju w hotelu czy apartamentu na wynajem. Oczywiście zakres jej użyteczności jest dużo większy, ponieważ pozwala na zarządzanie kalendarzami kilku osób jednocześnie. Przykładowo, umożliwia pokazanie i rezerwację dostępności usług dla pani Aleksandry, która zaplanowała dzień w salonie SPA i będzie korzystała z kilku różnych zabiegów dostępnych w salonie.

W systemie można zdefiniować, że pani Aleksandra będzie chciała skorzystać z wizyty u manicurzystki, kosmetyczki, zabiegu mezoterapii i masażu, a oprócz tego będzie potrzebny gabinet i specjalistyczny sprzęt. Każda z osób, usług i rzeczy, których potrzebuje pani Aleksandra, jest zasobem, którego dostępność można ustawić w systemie, bez potrzeby używania przez każdą z tych osób jakiejś specjalnej aplikacji - nasz system podłącza się bezpośrednio do kalendarzy, z których korzystają te osoby.

Na mojej stronie: www.surmacki.com, jest uruchomiona funkcja, pozwalająca umówić się na spotkanie ze mną - mówi Piotr Surmacki, Prezes Zarządu Fachowcy.pl Ventures S.A. System pokazuje moją dostępność w dwóch lokalizacjach. Zaczytuje się ona prosto z mojego standardowego kalendarza, który prowadzę w telefonie.

Istnieje kilka możliwości umówienia się ze mną na spotkanie. Pierwsza oczywiście za pomocą strony - wtedy takie spotkanie automatycznie zapisuje się w moim kalendarzu. Druga, gdy ktoś do mnie zadzwoni lub napisze, i umówione z nim spotkanie wpisuję ręcznie do kalendarza w telefonie. Zarezerwowany ręcznie termin automatycznie wypadnie z listy dostępnych na stronie w chwili, gdy wpiszę go do mojego kalendarza w telefonie.

Całość komunikacji w zakresie umówienia spotkania za pomocą funkcji rezerwacji odbywa się za pomocą wiadomości SMS. Z jednej strony osoba, która chce zarezerwować wizytę, musi podać swój numer telefonu komórkowego, na który nasz system wysyła SMS z prośbą o weryfikację. W systemie można ustawić kilkuetapowe potwierdzenie spotkania.


Na przykład:

  1. Spotkanie może zostać potwierdzone dopiero wtedy, gdy przedstawiciel firmy je zaakceptuje za pomocą otrzymanego SMS. Do klienta wysyłana jest wówczas wiadomość z informacją, że ma wstępną rezerwację, która czeka na potwierdzenie. Po potwierdzeniu klient dostaje SMS z odpowiednią informacją.
  2. Spotkanie może zostać potwierdzone dopiero wtedy, gdy klient autoryzuje swój numer telefonu i dokona płatności za wizytę z góry, za pomocą karty kredytowej lub innej metody płatności online.


System zawiera także kilka innych usprawniających pracę mechanizmów, z których można korzystać zgodnie z upodobaniami, na przykład informuje klienta za każdym razem, kiedy zmieni się termin jego wizyty. W przypadku umówienia spotkania ze mną – gdy zmieniam w kalendarzu termin umówionego wcześniej spotkania, do klienta wysyłany jest SMS z informacją o nowym terminie. Możliwe jest też opcjonalnie wysłanie do klienta informacji z prośbą o akceptację nowego terminu.

Powyżej opisaliśmy tylko kilka najważniejszych możliwości w zakresie wykorzystania naszego systemu do rezerwacji wizyty bezpośrednio z firmowej strony internetowej - jego użyteczność jest znacznie większa. Ponadto, tak jak w przypadku każdej usługi, którą oferujemy w ramach naszych Pakietów dla firm, słuchając potrzeb naszych Klientów rozwijamy je tak, aby były idealnie dopasowane do każdego biznesu.

Więcej informacji na www.fachowcy.pl

Kliknij na obrazek żeby powiększyć
Fachowcy.pl

Artykuł sponsorowany