Procedury kosmetyczne naruszające barierę skóry

Data: pon., 05/06/2017 - 08:41 / Tagi: BARIERA SKÓRNA, KREM BARIEROWY, REGENERACJA SKÓRY, REHA
Logo 2DERM

Czasy się zmieniają i w wielu salonach kosmetycznych nie spotkamy się już tylko z klasycznymi procedurami kosmetycznymi, ale coraz częściej z zabiegami korygującymi, które są w różnej mierze inwazyjne. Są to procedury w przypadku których dochodzi do wymuszonego uszkodzenia skóry w celu wywołania jej regeneracji, odnowy. Niezbędne jest odpowiednie postępowanie, by gojenie i regeneracja przebiegały bezproblemowo i by nie dochodziło do niepożądanych, nieakceptowanych następstw estetycznych. Przy każdym takim zabiegu, zależnie od głębokości ingerencji w skórę, dochodzi do naruszenia bariery skórnej, utraty lipidów oraz naruszenia nawilżenia.

 

Co to jest bariera skórna i jakie jest jej znaczenie?
Bariera skóry chroni człowieka przed niepożądanymi wpływami środowiska zewnętrznego, reguluje wnikanie i wydalanie substancji ze skóry, pomaga utrzymywać w skórze wodę niezbędną do jej prawidłowego funkcjonowania. Właśnie przy zabiegach korygujących dochodzi do wyraźnego naruszenia bariery skórnej.

W jaki sposób możemy wesprzeć gojenie skóry po zabiegach korygujących?
Regeneracja i gojenie uszkodzonej skóry przebiega dzięki mechanizmom regeneracyjnym w głębszych warstwach skóry. Proces gojenia wyraźnie przyspieszą zastępcze systemy barierowe (np. 2DERM REHA special), które przez odpowiednio długi czas zastąpią naruszoną funkcjonalnie i strukturalnie barierę skórną, w ten sposób umożliwiając skórze procesy regeneracyjne. Aplikacja systemów barierowych to całkowicie nowe postępowanie w przypadku uszkodzenia bariery skórnej. Właśnie po zabiegach korygujących dochodzi do znaczącej ingerencji w barierę skórną i dlatego zachodzi potrzeba jak najszybszej jej regeneracji (zastąpienia).

Kremy barierowe (np. 2DERM Reha special) dzięki swoim substancjom odbudowującym potrafią czasowo zastąpić barierę skórną, dostarczają niezbędne lipidy i pomagają utrzymać wodę w skórze. W ten sposób przywracają jej elastyczność, nawilżenie, ograniczają podrażnienia, a skóra stopniowo się regeneruje i odzyskuje swoją witalność.

Bezpośrednio po zabiegu, na naruszoną skórę zalecana jest aplikacja REHA special przynajmniej 2x dziennie, co najmniej przez tydzień (zależnie od intensywności zabiegu). Po wygojeniu zalecana jest kontynuacja aplikacji 2DERM kremów barierowych dla zdrowej skóry – Krem barierowy Transparent i Krem barierowy Colour.
 

Procedury stosowane w salonach kosmetycznych:

Peeling chemiczny - chodzi o procedurę, której celem jest odmłodzenie skóry, wygładzenie drobnych zmarszczek, wygładzenie blizn potrądzikowych oraz usunięcie plam pigmentowych. Stosuje się mieszankę różnych substancji, przede wszystkim hydroksykwasów.

Mikroneedling - to pielęgnacja za pomocą igieł bądź dermarollera lub jednorazowej głowicy z igłami. Chodzi o zamierzone uszkodzenie różnych warstw skóry i spowodowanie następującego po tym wygojenia. Celem jest odmłodzenie skóry, redukcja zmarszczek, usunięcie drobnych blizn, rozszerzonych porów itp.

Mezoterapia - chodzi o wprowadzenie substancji zdolnych do rozpoczęcia regeneracji, do właściwej warstwy skóry (np. kwas hialuronowy) za pomocą ostrzykiwań lub dermarollera. Dochodzi do nawilżenia, odmłodzenia i regeneracji skóry.
Mikrodermabrazja - delikatne mechaniczne naruszanie górnych warstw naskórka w celu odmłodzenia i odnowy komórek.


Wskazania do stosowania REHA special

1. Jako wspomaganie gojenia przy uszkodzeniu skóry

  • choroby skóry (wypryski, egzemy – pieluszkowe zapalenie skóry, dermatoza okołoustna, wyprysk powstały w wyniku oblizywania ust (zajady), trądzik różowaty, odparzenia, itp.)
  • po urazach skórnych (odarcia, oparzenia, poparzenia chemiczne, pęcherze, oparzenia słoneczne, pokąsanie przez owady)
  • po korygujących zabiegach skórnych (peeling chemiczny, mikroneedling, mezoterapia, mikrodermabrazja, itp.)
  • po częstym myciu (mydłem, saponatami i detergentami)
  • z przyczyn zewnętrznych (wiatr, mróz, wilgotność powietrza)

2. Jako ochrona przed wpływem środowiska zewnętrznego

  • skóra nadwrażliwa (ogranicza swędzenie i drapanie)
  • przed działaniem promieniowania UV
  • przed działaniem mydeł, saponatów i detergentów
  • przed wnikaniem infekcji do skóry (działanie antybakteryjne)
  • zapobieganie pieluszkowemu zapaleniu skóry

 

Przetestuj próbki za DARMO! Więcej na: http://2derm.com/pl/index_pl.html
GSM: 500 354 167
Email: forlife.polska@gmail.com

Kliknij na obrazek żeby powiększyć